Mantolama


Mantolama Neden Yapılır?

Isı Yalıtımı mantolama yaparak binanın ömrünü uzatmak, kullanıcıya sağlıklı, konforlu mekanlar sunabilmek ve bina kullanım aşamasında yakıt ve soğutma giderlerinde büyük kazanım sağlamak mümkündür.
 
Mantolama uygulamaları ile konfor koşullarının oluşturulmasında kullanılan enerji miktarı azalır, küresel ısınma ve hava kirliliğinin artması önlenir.
 
Yapılarda kurallara uygun şekilde gerçekleştirilen mantolamanın bireyler ve ülkeler açısından pek çok yararı bulunmaktadır.
 
Bunların en önemlisi mantolamanın enerji tasarrufuna dolayısıyla ısıtma ve soğutma için harcadığınız paranın azalmasına olan yüksek katkısıdır. Mantolama ile %50’ye varan ısı tasarrufu sağlamak mümkündür.
 
Ayrıca mantolama ile;
 
Her alanda homojen sıcaklık sağlanır.
Isı kayıp ve kazançlarının azaltılması sağlanır.
Katmanlar arasında yaşanan yoğuşma minimilize edilir.
Mevcut yapılarda ısı köprülerinin oluşması engellenir.
Yapı duvarlarında rutubet, nem, küf ve kabarmanın olması önlenir.
Ses yalıtımı da sağlayarak gürültü önlenir.

BENZER HİZMETLERİMİZ

GÜNCEL BİLGİLER

Anahtar Teslim Dekorasyon

Anahtar Teslim Dekorasyon İşleri olarak Sektörümüzde siz değerli müşterilerimizin hizmetinde çalışmalarını sürdürmektedir.
24 Mart 2020
DEVAMI

Mantolamanın Avantajları

Binalarınızda ısı yalıtımı ve montalama son derece önemlidir. Binalarınıza estetik görünüm kazandırdığı gibi ısı ve nem yalıtımı ile iyi bir izolasyon sağlar. Binanızın ömrünü uzatır..
24 Mart 2020
DEVAMI

Banyo Tasarımı

Dışa bakan camlı açıklıklar aracılığıyla sağlanacak doğal havalandırma her zaman tercih edilir.
24 Mart 2020
DEVAMI

Hatay'da Boya Badana

Konut ya da işyerinin tamamında ya da bir bölümünde tadilat yaptırmaya karar verdiğimizde öncelikli olarak yapılması istenenlerin listesi çıkarılmalıdır.
24 Mart 2020
DEVAMI

Cam Balkon Yaptırmadan Önce Firma Tercihi

Cam balkon yaptırmaya karar verdiniz ve araştırmaya başladınız karşınıza onlarca firma çıkacak peki nasıl tercih yapacağım diyorsanız yazımızı okumaya devam edin.
24 Mart 2020
DEVAMI

Hatay Cafe Cam Balkon

Cafeler Mekan girişinde genelde üsten askılı ( eşiksiz ) katlanır cam balkon sistemi kullanmakta veya eşiksiz sürme cam serisi kullanmaktadır.
24 Mart 2020
DEVAMI

Talepleriniz veya Sorularınız İçin Bize Ulaşın.

Hemen Whatsapp'tan Teklif Al Tıkla Ara