Mantolama


Dış Cephe Mantolama

Binaların dış cephelerindeki ısı yalıtımı amacıyla yapılan işleme mantolama denir.
 
Hatay'da mantolama ilgili daha detaylı bilgi almak ve bina mantolama fiyatı almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.​ Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede sizi arayarak, binanıza en uygun paket sistem seçiminde size yardımcı olacak ve keşif randevu işleminizi gerçekleştirecektir.
 
Aydın merkez ve ilçelerinde dış cephe mantolama, boya badana, dış cephe boya, mutfak dolabı, banyo dolabı, komple daire tadilatı gibi hizmetleri Mb Dekor ‘un uygun fiyat ve kaliteli hizmetinden yararlanarak alabilirsiniz.
 
Dış cephe mantolama hizmeti almak isteyenlerin akıllarındaki sorulara şimdi cevap bulalım. Aşağıdaki soruların üzerine tıklayarak cevaplarına ulaşabilirsiniz.
 
 DIŞ CEPHE MANTOLAMA NEDİR?
Yapılarda ısı köprülerinin oluşumunu engellemek için ısı izolasyonu amacıyla yapılan ve yapıyı tamamen dıştan saran örtüleme işlemine dış cephe mantolama denir.
 
Isı yalıtımı dıştan yapılabildiği gibi, içten ve duvarlar arasına ısı yalıtım malzemesinin yerleştirilmesiyle de yapılır. Ancak bu uygulamalarda ısı köprüleri ortadan kaldırılamaz.
 
DIŞ CEPHE MANTOLAMA YAPMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?
1- Dış cephenizin tamamını örttüğü için, yapınızı dış etkenlerden korur.
 
2- Binayı, insanın dışına giydiği manto gibi sardığı için yaz ve kış aylarının sıcak ve soğuk etkilerinden korur.
 
3- Isı köprülerini engellediğinden iç ortamda yoğuşma riskini ortadan kaldırır.
 
4- Kışın ısınma amacıyla yakıt tüketiminde, yaz aylarında da serinlemek amacıyla klimaların elektrik enerji sarfiyatında çok ciddi miktarda tasarruf sağlar.
 
5- Enerji sarfiyatında tasarruf sağladığı için çevrenin korunmasında etkili rol oynar.
 
6- İç ortamın ısı değişimi engellendiği için konforlu bir yaşam alanı sağlar.
 
7- Yapılara ısı ve su yalıtımı sağladığı için, yapı elemanlarının (demir, beton, sıva gibi) korozyona uğramasını engeller.

BENZER HİZMETLERİMİZ

GÜNCEL BİLGİLER

Anahtar Teslim Dekorasyon

Anahtar Teslim Dekorasyon İşleri olarak Sektörümüzde siz değerli müşterilerimizin hizmetinde çalışmalarını sürdürmektedir.
24 Mart 2020
DEVAMI

Mantolamanın Avantajları

Binalarınızda ısı yalıtımı ve montalama son derece önemlidir. Binalarınıza estetik görünüm kazandırdığı gibi ısı ve nem yalıtımı ile iyi bir izolasyon sağlar. Binanızın ömrünü uzatır..
24 Mart 2020
DEVAMI

Banyo Tasarımı

Dışa bakan camlı açıklıklar aracılığıyla sağlanacak doğal havalandırma her zaman tercih edilir.
24 Mart 2020
DEVAMI

Hatay'da Boya Badana

Konut ya da işyerinin tamamında ya da bir bölümünde tadilat yaptırmaya karar verdiğimizde öncelikli olarak yapılması istenenlerin listesi çıkarılmalıdır.
24 Mart 2020
DEVAMI

Cam Balkon Yaptırmadan Önce Firma Tercihi

Cam balkon yaptırmaya karar verdiniz ve araştırmaya başladınız karşınıza onlarca firma çıkacak peki nasıl tercih yapacağım diyorsanız yazımızı okumaya devam edin.
24 Mart 2020
DEVAMI

Hatay Cafe Cam Balkon

Cafeler Mekan girişinde genelde üsten askılı ( eşiksiz ) katlanır cam balkon sistemi kullanmakta veya eşiksiz sürme cam serisi kullanmaktadır.
24 Mart 2020
DEVAMI

Talepleriniz veya Sorularınız İçin Bize Ulaşın.

Hemen Whatsapp'tan Teklif Al Tıkla Ara