Boya


Dekoratif Boya

Son zamanlarda epey bir talep gören ve insanların ev boyamasında özellikle tercih ettiği boya çeşidinin başında gelmektedir dekoratif boya. Sizler de evinizin havasında farklılığa farklılık katmak istiyorsanız bizce çok geç kalmadınız. Peki nedir dekoratif boya?
 
Dekoratif boya farklı renk tonlarına aynı anda sahiptir.Bu sayede duvarınızda istenmeyen kazayla oluşmuş bir çizik veya leke duvarınızda belli olmamaktadır. Dekoratif boyanın belki de en sevilen özelliği budur efendim. Tabi bununla sınırlı değil duvarlarınızdaki dekoratif boya evinize güzel ve farklı bir hava katacak bunun sonucunda sizde kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Uygulama alanları çok yaygın olan dekoratif boyaların bir kısmı mor ışıkta 3 boyutlu görüntü oluştururarak daha fazla farklılığı bulunduğunuz mekana taşıyabiliyor.
 
Tabiki dekoratif boya da ustalıkla ve tecrübeyle titizliğin harmanlanarak işlenmesiyle uygulanmalıdır. Hatay Boyacım gelsin boya ustaları ekibimiz işinin ehli ve tecrübeyle işçiliğinde fark yaratan ustalardır. Sizin için onların tavsiyelerini kısaca bir derledik. Belki bir göz atmak istersiniz.
 
Malzeme seçimine özen gösterin
Amaç dekoratif bir boyama ve güzel bir işçilik oluşturmak ise önceliğimiz  kaliteli malzeme ve araçları seçmektir. Sonrasında ise işlem sırasındaki dikkat ve hassasiyetimize önem vermeliyiz.
 
Su bazlı dekoratif boya tercih edin
İşlemi uygularken kullanacağınız boya su bazlı olursa kıvamı daha kolay tutturabilir ve hata yapma olasılığınız yüksek derecede düşer. Ayrıca işlem sırasında da sizi çok fazla uğraştırmaz.
 
Aparatınızın üzerine işaret koymalısınız
Boyamaya başlamadan önce desenlerin birbirleriyle paralel ve uyumlu görünmesi için aparatınızın aynı noktasından başlayıp deseni oluşturmalısınız. Bunu aparatınızın bir noktasına işaret koyarak her desen uygulaması sırasında aynı noktadan başlayarak başarabilirsiniz.
 
Desenleri üst üste bindirmeyin
Deseni oluştururken yukarıdan aşağıya verdiğiniz desenlerin hemen paralelinde bulunan desenlerle üst üste binmemesine özen gösterirseniz estetik görüntünüz bozulmamış olur.
 
Boya işleminin sonrasında yeterince bekleyin
Dekoratif boyanızı duvar boyanızın üstüne uygulayacaksanız boyama işlemi bittikten sonra 4 saat beklemeniz gerekir. Bu esnada duvar boyanız kurumuş olur ve desenli boya işleminiz zarar görmemiş olur.
 
Dekoratif boya yapacaksanız bu önemli hususları atlamamanızda büyük fayda var.Daha detaylı bilgi almak ve tecrübenin farkını bizimle yaşamak istiyorsanız Hatay boyacım gelsin ekibimizle iletişime geçiniz.
 
Her daim yanınızda, bir telefon kadar uzağınızdayız.

BENZER HİZMETLERİMİZ

GÜNCEL BİLGİLER

Anahtar Teslim Dekorasyon

Anahtar Teslim Dekorasyon İşleri olarak Sektörümüzde siz değerli müşterilerimizin hizmetinde çalışmalarını sürdürmektedir.
24 Mart 2020
DEVAMI

Mantolamanın Avantajları

Binalarınızda ısı yalıtımı ve montalama son derece önemlidir. Binalarınıza estetik görünüm kazandırdığı gibi ısı ve nem yalıtımı ile iyi bir izolasyon sağlar. Binanızın ömrünü uzatır..
24 Mart 2020
DEVAMI

Banyo Tasarımı

Dışa bakan camlı açıklıklar aracılığıyla sağlanacak doğal havalandırma her zaman tercih edilir.
24 Mart 2020
DEVAMI

Hatay'da Boya Badana

Konut ya da işyerinin tamamında ya da bir bölümünde tadilat yaptırmaya karar verdiğimizde öncelikli olarak yapılması istenenlerin listesi çıkarılmalıdır.
24 Mart 2020
DEVAMI

Cam Balkon Yaptırmadan Önce Firma Tercihi

Cam balkon yaptırmaya karar verdiniz ve araştırmaya başladınız karşınıza onlarca firma çıkacak peki nasıl tercih yapacağım diyorsanız yazımızı okumaya devam edin.
24 Mart 2020
DEVAMI

Hatay Cafe Cam Balkon

Cafeler Mekan girişinde genelde üsten askılı ( eşiksiz ) katlanır cam balkon sistemi kullanmakta veya eşiksiz sürme cam serisi kullanmaktadır.
24 Mart 2020
DEVAMI

Talepleriniz veya Sorularınız İçin Bize Ulaşın.

Hemen Whatsapp'tan Teklif Al Tıkla Ara