Hizmetlerimiz


Masif Parke

Masif parke, parke çeşitleri arasında en çok tercih edilen modeldir. Diğer parke türlerine oranla daha uzun ömürlü olması masif parkenin en çok tercih edilen parke modeli olmasında etkin rol oynar. Bu parke türü ses izolasyonu sağlıyor ve ayrıca sistre özelliğindedir. Masif parke sadece sert, dayanıklı ve uzun ömürlü olan ağaçlardan yapılmaktadır. Sistre bir yapıya sahip olduğu için uzun süre kullanabilirsiniz. Masif parkeleri yıllarca kullansanız da görünümü her zaman ilk günkü kadar güzel olacaktır. masif parke aldığınızda bu özelliklere sahip olan yaşam alanlarında hayatınızı sürdüreceksiniz: Sağlıklı, doğal, çevre dostu, estetik, ekonomik, sıcak, uzun ömürlü, butik, dayanıklı ve ses- ısı yalıtımı olan alanlarda mükemmel bir hayat sizi bekliyor.
 
Masif Parke Uygulama Bilgileri
Masif parke uygulanacak mekan kaliteli düz terazide beton ile hazırlanmış olmalı.
Beton zemin harç, alçı kir ve tozdan arındırılmalı Mekan çalışmaları son kat boya hariç bitirilmeli.
Beton zeminin nem değerleri ölçülmeli maksimum %25 minimum %15 arası nem değerleri parke için uygun kabul edilir.
Beton zeminin nem değerleri bu ölçümden yüksek olur ve uygulama yapılması gerekli durumlarda mutlaka poliretan nem bariyeri (epoksi) uygulamak doğru bir tercih olacaktır parkelerin nem'den etkilenmemesi sağlanmış olur.
Beton zemin için poliretan beton primeri (astar) uygulayarak tutkalın betona kaliteli yapışması sağlanır.
Döşeme işlemi biten mekanda parkeler minimum 15 gün çalışma genleşme süresini tamamlaması beklemek gerekmektedir o Parkelerin yüzeyleri son sistem makinalarla (palet zımparalı) 40-60-80-120-150 kum zımparalarla sistre edilmelidir.
Sistre biten zemin trio hassas makinayla ince zımpara yapılır daha kaliteli yüzey elde etmek için.
Parkeler; su bazlı - solwent bazlı – poliretan parke Cilalarıyla en az 3 kat cila uygulanarak son şeklini almış olur . Ayrıca parkeler dilenirse renklendirme işlemide uygulanır renkli waks oil , su bazlı ahşap boyası, pinoteks ile parkeler istenilen renklerde boya yapılabilir O parkelere waks oil natural ve renkli ahşap yağlarıda kullanarakta renk değişikliği uygulanır.
Parkelerin üstünü koruma amaçlı nalyon örtü kullanmalıyız karton mukava tavsiye edilir parkelerin nefes almasını sağlamak gerekmektedir.
 
Ahşap Parke Kullanımının Faydaları
Masif ahşap tabakalardan oluşan %100 doğal bir üründür.
Tabakalar birbirlerine 90 derece açıyla yapıştırılmıştır.
Yüzeyi cilalı veya yağlı bir şekilde döşemeye hazırdır. İlk döşeme sonrası sistre ve cila gerektirmez masif parkeler gibi defalarca sistre edilebilir. Buda lamine parkeyi yaklaşık 30 yıl kullanabileceğimizi gösterir.
Lamine parke kaliteli, uzun ömürlü ve doğal bir döşeme malzemesidir.
Her türden kullanıcının isteklerini karşılayabilecek kapasitede olan bu ürün geleneksel zemin kaplamalarından aşağıdaki avantajlarıyla farklıdır.
Kullanıma Hazırdır
 
Lamine parkeler paketlerinden cilası bitmiş ve kullanıma hazır olarak üretilir
Her parke parçası diğer parçalara uyması için özel girinti ve çıkıntılara sahiptir. Bu yüzden lamine parkeler hızla döşenir, döşendikten sonra ayrıca cilalama gerekmediğinden kullanıma hazırdır.
Çevreye Uyumlu ve Esnek Bir Malzemedir
 
Lamine parke, kullanılacağı mekanizma yüzer sistemle döşenir.
Bu sistem ağacın doğal hareketine izin vererek mevsim değişiklikleri ve ısı farklılıklarından dolayı döşemenizde çatlama ve açılma olmasını engeller.
İstenirse bazı lamineler zemine yapıştırma da yapılabilir.
Masif Parke Fiyatları
Masif parke fiyatları için sabit bir rakam verilmemektedir. Masif parkelerin fiyatları sizin istekleriniz doğrultusunda değişim göstermektedir. Tercihinizi butik ürünlerden yana yaparsanız masif parkelerin fiyatlarında cüzi bir değişim olacaktır. masif parkelerin fiyatları tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda değişim gösterdiği için laminant parke fiyatına dahi masif parke alabilirsiniz.
 

 

GÜNCEL BİLGİLER

Anahtar Teslim Dekorasyon

Anahtar Teslim Dekorasyon İşleri olarak Sektörümüzde siz değerli müşterilerimizin hizmetinde çalışmalarını sürdürmektedir.
24 Mart 2020
DEVAMI

Mantolamanın Avantajları

Binalarınızda ısı yalıtımı ve montalama son derece önemlidir. Binalarınıza estetik görünüm kazandırdığı gibi ısı ve nem yalıtımı ile iyi bir izolasyon sağlar. Binanızın ömrünü uzatır..
24 Mart 2020
DEVAMI

Banyo Tasarımı

Dışa bakan camlı açıklıklar aracılığıyla sağlanacak doğal havalandırma her zaman tercih edilir.
24 Mart 2020
DEVAMI

Hatay'da Boya Badana

Konut ya da işyerinin tamamında ya da bir bölümünde tadilat yaptırmaya karar verdiğimizde öncelikli olarak yapılması istenenlerin listesi çıkarılmalıdır.
24 Mart 2020
DEVAMI

Cam Balkon Yaptırmadan Önce Firma Tercihi

Cam balkon yaptırmaya karar verdiniz ve araştırmaya başladınız karşınıza onlarca firma çıkacak peki nasıl tercih yapacağım diyorsanız yazımızı okumaya devam edin.
24 Mart 2020
DEVAMI

Hatay Cafe Cam Balkon

Cafeler Mekan girişinde genelde üsten askılı ( eşiksiz ) katlanır cam balkon sistemi kullanmakta veya eşiksiz sürme cam serisi kullanmaktadır.
24 Mart 2020
DEVAMI

Talepleriniz veya Sorularınız İçin Bize Ulaşın.

Hemen Whatsapp'tan Teklif Al Tıkla Ara